דלג לתוכן העמוד
אסף בצלאל
סמל ראשון 

אסף בצלאל

בן מרים ומשיח
נפל ביום ט"ו בכסלו תש"ן (13/12/1989)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי חולון

סיפור חייו

בן מרים ומשיח. נולד ביום ד' בכסלו תשכ"ט (25.11.1968) בתל אביב. אסף למד בבית-הספר היסודי ע"ש שז"ר בחולון, המשיך ולמד בבית-הספר התיכון ע"ש מיטרני בחולון והשלים את חוק לימודיו בבית-הספר התיכון 'ברק' בתל אביב. הוא היה ספורטאי רבגוני, הצטיין בעיקר בריצות ואף זכה לתעודת הצטיינות בריצה 600 מטרים. כן אהב מאוד כדורסל והיה חבר בנבחרת בית-הספר.

אסף גויס לצה"ל בפברואר 1987 ונשלח לקורס שוטרים צבאיים. אך הוא נאבק על זכותו לשרת ביחידה קרבית. המאבק הסתיים בהצלחה ואספי (כך כונה בפי חבריו הרבים) הוצב בחטיבת חיל הרגלים גבעתי. במשך שנות שירותו היה חייל טוב מאוד וממושמע, אשר ביצע את תפקידו בצורה נאמנה וטובה. אסף עבר בהצלחה רבה קורס נהגי נגמ"ש וכן קורס מפקדי כיתות, ומפקדיו, שעמדו על תכונותיו, העניקו לו דרגות בזו אחר זו. ההמלצות לעלייה בדרגה שיבחוהו מאוד על התנהגותו ועל האופן שבו מילא את המשימות שהוטלו עליו.

ביום ט"ו בכסלו תש"ן (13.12.1989), שבועיים לפני שעמד להשתחרר משירות החובה, נפל סמ"ר אסף בצלאל בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בחולון. השאיר הורים, אח ואחות - אבי ואלונה. אסף תיכנן לנסוע לאחר השחרור לטיול במזרח הרחוק, אך לא זכה להגשים את תוכניתו.

במכתב התנחומים למשפחה כתב מפקדו, בין היתר: "אסף שירת בגדוד כלוחם וכמפקד באימונים, במבצעים בלבנון ובתעסוקה בשטחים. לאחרונה סיים את גיוס מחזור נובמבר, שבו מצא סיפוק ואושר על תרומתו הישירה לאיכות המתגייסים לחטיבה... לעולם לא נשכח את אור פניך. את המסירות והנחישות במילוי משימות. אני זוכר אותך במחנות הפליטים בשטחים, רודף אחרי מתפרעים ומפירי סדר. נזכור אותך תמיד מחייך, נזכור אותך לוחם גבעתי". חבריו הקימו גלעד לזכרו במקום שבו נהרג.

מקום מנוחתו

אסף בצלאל
בן 21 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי חולון
חלקה: 6
שורה: 2
קבר: 11