תקנות חדשות להנחות בארנונה לעסקים בשוהם


שר הפנים נענה לבקשת מרכז השלטון המקומי, ואישר אמש את התקנות החדשות למתן הנחות בארנונה לעסקים. בהתאם לתקנות החדשות, זכאים בתי עסק להנחה בשיעור של 100% מסכום הארנונה הכללית שהוטלה על הנכס בגין החודשים מארס, אפריל ומאי 2020. מועצת שוהם נערכת ליישום התקנות החדשות.
 
בהתאם לתקנות החדשות, ההנחות החדשות לא יוענקו לנכסים שמוגדרים למגורים, מרכזים לוגיסטיים, בנקים וחברות ביטוח, מערכת סולארית על גג נכס, מקום לממכר מזון, בית מרקחת, חנות אופטיקה או חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי היגיינה וכן למעבדות לתיקון מוצרי תקשורת או מחשבים, להן הותר לפעול גם במהלך משבר הקורונה. לא יקבלו את ההנחה גם נכסים שמוחזקים על ידי המדינה או גופים מתוקצבים.
 
ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו: "מדובר בהחלטה מבורכת לעסקים הקטנים והבינוניים בשוהם, אשר תקל עליהם את ההתמודדות עם המשבר הכלכלי שנגרם מנגיף הקורונה". פטיגרו הנחה את צוות הגביה לזכות בהקדם את העסקים על חודש מארס ולא לגבות על החודשים הבאים ובמקביל ראשי אגפי המועצה נדרשו לתכנון מחודש של התקציב והערכות לביצוע קיצוץ בהוצאות המתוכננות עד סוף השנה. ההערכה היא שאף שהמדינה אמורה לשפות את הרשויות המקומיות תחילה ב70% ולאחר מכן השלמה ל 96% מהיקף הפטור שהוענק לעסקים, הרי שלא ידוע מתי יועבר השיפוי הזה. 

הזדמנות לבעלי עסקים לקבלת הנחה בארנונה בשיעור 95% מהארנונה - כל הפרטים ב- אתר של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה