מועצה מקומית שוהם ואיגוד ערים לשירותים וטרינרים גוש דן  מתחיל מבצע רחב היקף לעיקור חתולי רחוב במועצה, במהלכו יעוקרו בתחום המועצה כ-300 חתולים במהלך השנה הקרובה.

המבצע מתבצע במימון המועצה ומשרד החקלאות, ותוך תקצוב ייעודי גבוה יחסית מתוך הבנה כי עיקור החתולים מהווה את הדרך ההומנית היחידה לשליטה באוכלוסיית החתולים, הקטנת קצב התרבותם ושיפור איכות חייהם. זאת, תוך כדי הפחתה משמעותית של המטרדים הנגרמים לתושבים כתוצאה מנוכחות החתולים חסרי הבית.

במסגרת המבצע נאספים חתולים על ידי מפקחים של השירותים הוטרינרים ומועברים למרפאות וטרינריות בגוש דן. בנוסף להליך העיקור או הסירוס החתולים עוברים בדיקה רפואית וחיסון  כנגד מחלת הכלבת ולאחר תקופת התאוששות של 24 שעות  מוחזרים החתולים למקום ממנו נלקחו כאשר הם מסומנים על ידי חיתוך קצה אוזנם השמאלית המעיד על עיקור.

ד"ר משה רפלוביץ', מנכ"ל השירותים וטרינרים האחראי על המבצע,  מדגיש כי ניתוח העיקור/ סירוס הינו ניתוח פשוט  שאינו גורם לנזק או סבל לחתול ואף תורם לבריאותו ולאיכות חייו. "חתולים מעוקרים/ מסורסים סובלים פחות ממקרים של גידולים סרטנים, דלקות, פציעות, נשיכות מקרבות עם חתולים אחרים, רגועים יותר  כלפי אנשים וחיים חיים ארוכים ובריאים יותר"

אנו רואים בכם שותפים מלאים למבצע לכן כל תושב אשר מאכיל ומטפל בחתולים מוזמן ליצור עמנו קשר.

כמו כן לטובת החתולים אנו מרשים לעצמנו לבקש בשמם שתקפידו על הכללים הבאים:

1.     להאכיל במזון יבש בלבד.

2.     להאכיל בשעות בהן לא יוטרדו תושבי האזור והעוברים והשבים(שעות החשיכה).

3.     למקם את פינות האכלה במקום מוצנע(לא על המדרכות וכניסות הבתים).

מאכילי החתולים ותושבים מתבקשים ליצור קשר עם השירותים הוטרינרים של גוש דן בטלפון מספר  03-631222 כל יום בין השעות 08:00-14:30 או במייל [email protected] על מנת לתאם תאריך ללכידתם.

 

תודה על שיתוף הפעולה
צוות הרופאים הוטרינרים ומחלצי בעלי החיים של השירותים הוטרינרים גוש דן