איידס, אחת המחלות שהכי מפחידות בני אדם, מתגלה גם כנחלתם של בעלי חיים. אם בתחילה סברו כי מקור האיידס מגיע מהקופים באפריקה, כעת מתברר כי גם לחתולים יש מחלה הדומה מאד למחלת האיידס המוכרת לנו. מתברר, שהנגיף הקטלני יכול לפגוע במערכת החיסון של המייללים בדיוק כמו בבני אדם. מעריכים כי מספר נשאי המחלה יכול להגיע ל- 15% מחתולי הארץ. חיסון חדש יכול לסייע ולמנוע הידבקות חתולים אחרי פ.י.ו, היא תסמונת הכשל החיסוני של חתולים, המוכרת גם כ"איידס חתולים".

בדומה לאופן ההידבקות באיידס של בני אדם, חתולים נדבקים בה באמצעות מגע בין דם לריר או דרך הפרשות הגוף. מערכת החיסון של החתול הנושא את הנגיף לא מתפקדת, והחתול נחשף לשפעת, דלקת ריאות, ובעצם לכל מחלה. עם זאת, חתול יכול לשאת את הנגיף ובכל זאת לחיות חיים ארוכים ונורמליים. המחלה דומה לאיידס של בני אדם, כיוון שהיא שייכת לאותה משפחה של מחלות, אולם בשום אופן אינה יכולה לעבור מחתול לבני אדם. בארה"ב קיים החיסון למחלה מזה שנתיים, ומטרתו למנוע מהחתולים חשיפה לנגיף. כעת החיסון מגיע גם לישראל. החיסון מורכב מווירוס מומת, כך שאין סכנה להידבקות מהחיסון עצמו.

החיסון מייצר בגוף החתול נוגדנים שיימנעו ממנו לחטוף את הנגיף. חשוב לחסן חתולים שיוצאים לרחוב, או חתולים שבאים במגע אתם. חשוב גם לעקר ולסרס חתולים, על מנת שלא יהיו קרבות ושלא יהיה מגע מיני בין חתולי הרחוב! כולנו תקווה שההצלחה של החיסון תביא גם בשורה לבני האדם.