מחלת הכלבת ידועה בכל חלקי העולם, משחר ההיסטוריה. הודות לצעדי מניעה שונים הפכה המחלה זה עשרים שנה, לנדירה בארץ, כאשר מקרים ספורים בבעלי חיים מופעים מדי שנה בגבול הצפון.  

לאחר שנעדרה ממרכז הארץ במשך שנים רבות, חדרה המחלה לאחרונה שוב לאזור זה. חמישה מקרים אובחנו בשנת 2004-2000 בישובים הסמוכים, בתנים ושועלים.  

האזור הנגוע קרוב מאוד למרכזי האוכלוסייה, אשר מחזיקות משפחות רבות בכלבי בית. כלבים משוטטים וכלבי בית עלולים לשמש כחולייה אשר באמצעותה תגיע המחלה מחיות לבני אדם. חקלאים עלולים להיחשף להדבקה באמצעות בהמות משק שנדבקו. 

מחלת הכלבת היא מחלה ממיתה, הפוגעת בכל בעלי דם חם, כולל אדם. המחלה אינה מדבקת בדרך עקיפה, רק במגע ישיר, בעיקר על ידי נשיכה. במהלך תקופה זו, העשויה להמשך משבוע עד שישה חודשים, מתקדם הנגיף לאורך העצבים ממקום הנשיכה אל המוח, מבלי שחשים בכל סימני מחלה. 

תוך פרק זמן קצר ניתן לעצור את התקדמות הנגיף על ידי חיסון מונע. אולם לאחר שהגיע חלילה הנגיף למוח, מתפתחים סימני המחלה המביאה למוות תוך מספר ימים, מכאן חשיבות הדיווח ללשכת הבריאות. חשוב מאוד לאתר את הכלב או החיה הנושכת!!! 

הסגרתם לתחנת תצפית לכלבת, מאפשרת לרופא הוטרינרי להחליט אם אמנם היו נגועים בעת הנשיכה. המידע מועבר לרופא המטפל ומאפשר לו להחליט אם יש צורך לטפל בנשוך. 


חיסוני כלבת:

א.כל בעל כלב(ה) או חתול(ה), יקבל תזכורת 14 יום לפני מועד החיסון השנתי. כל יום ב' בין השעות 17:30-16:00. יש לשלם מראש בדואר (טפסים בדואר) או במח' הגבייה במועצה. ישנה אפשרות לחיסון כלבת אצל כל הרופאים הוטרינריים המורשים בישוב.  

ב.חיסון כלבת הוא חובה לכלבים מגיל 3 חודשים ומעלה. על החיסון יש לחזור כל שנה.

 

תעריף: 

סוג האגרה 

תעריף בש"ח
חיסון כלבת כולל רישיון

371

חיסון כלבת כולל רישיון לכלב/ה מסורס / מעוקר 

51.5
חיסון כלבת כולל רשיון לכלב עד 6 חודשים 68.5
חיסון כלבת כולל רשיון לכלב עם פטור (לאחר הגשת בקשה בכתב)  66
חיסון חתול ללא אגרה 29
רישיון ללא חיסון (כלב שחוסן אצל רופא אחר) 344
רישיון ללא חיסון (כלב מסורס / מעוקר) 39
התקנת שבב 75
יום בידוד בתחנת הסגר 35.5
הובלת כלב לתחנת הסגר 81
חיסון חתול מעוקר/מסורס 14.5

עבור חיסון רישיון ושבב ניתן לשלם במקום באמצעות כרטיסי אשראי (לא ניתן לשלם באמצעות דיינרס(

ניתן לשלם גם באתר האינטרנט: www.petclick.co.il
בתהליך התשלום יש להקליד קוד מועצה 17