גני אצטרובל בלוט, גני וולדורף

״...תפקיד החינוך, הוא לספק לילד בזמן הנכון את האמצעים המתאימים למיצוי כל שלב בהתפתחותו״..

בשבע השנים הראשונות, הכוללות את שנות הגן, המשימה היא לאפשר לילדים לחוות את הילדות. לתת לילדים להיות ילדים במלוא מובן המילה. מתוך הבנה שבתקופה זו מרוכזת התפתחותו של הילד במישור הגופני-פיסי בעיקר, הפעילויות מכוונות לכך שהגוף, התנועה, חוויית המרחב והחושים יתפתחו בצורה הרמונית ושלמה יותר, באופן שיאפשר בהמשך את התפתחותן של שאר יכולותיו וכשריו של הילד לצורתם הטובה והמאוזנת ביותר.

חינוך וולדורף מפנה בתקופה זו את מירב תשומת הלב ללמידה דרך חוויות החושים, תוך שימת לב על התנועה, שיווי המשקל, יכולת החיקוי הגופני. דרך המשחק והחיקוי של פעילויות האדם הבוגר נבנים בצורה הרמונית גופו ונפשו של הילד בגיל הרך. בשלב זה של חייו למד הילד, למשל, הרבה יותר מתוך חוויה תנועתית וחיקוי מאשר באמצעות הסבר ושינון.

בגן וולדורף מרבים במשחקים, שירים, משחקי בנייה, משחק סוציודרמטי עשיר, התנסות באמנויות שונות, חוויות חושים מגוונות, בילוי בטבע ופיתוח כישורי חיים. כל זאת לצד למידה והקניית הרגלי חיים.

צוותי החינוך נבחרים בקפידה, הגננים והצוות התומך, מלווים ותומכים את התפתחות הילד בכל המובנים. הם דואגים ליצירת סביבה הרמונית, מאוזנת, נעימה ובטוחה. העבודה והיצירה, לה הם שותפים ובה הם משמשים דוגמא אישית כל העת, נעשות מתוך הנאה, התלהבות ואהבה פנימית המשרות על הילד שמחה ומעוררות את האהבה והרצון שלו לעשייה. כל העשייה בגן עטופה בחדווה ובשמחת חיים.

הצוות בגן, הינו סמכות אוהבת. הוא מגדיר גבולות ודרישות ברורים, אך עושה זאת בדרכי נועם ובאהבה. יראת הכבוד של הצוות לילדים ככלל וכערך בפרט, היא הבסיס לעשייה החינוכית. 

הגנים הינם במעמד מוכר שאינו רשמי, ופועלים תחת חסותה של עמותת גנאחר.
העמותה הינה עמותת הורים, עמותה אשר פועלת למעלה מ 12 שנים באזור חבל מודיעין ושוהם. זוהי עמותה ללא מטרות רווח אשר מטרתה לתמוך, לעזור ולקדם את חינוך וולדורף באזור. על הצד הפדגוגי בגנים אמון הצוות החינוכי ופיקוח משרד החינוך.
מידע מפורט על הגנים ואופן ההרשמה ניתן למצוא באתר העמותה : www.antro.org.il , 089750029 

* ביה"ס "אלומות" בזרם החינוך האנטרופוסופי שייך למועצה האזורית חבל מודיעין. לפרטים ניתן לפנות בטל: 089750029