אנו בקשת מבקשים ליצור דיאלוג המאפשר הכרות וקירבה בין הזרמים השונים בחברה הישראלית, ועל כן יוזמים פעילויות ברוח חזון וערכי קשת מתוך כבוד הדדי וערבות הדדית, השואפים להפרות את קהילת שוהם כמו גם את החברה הישראלית כולה.

המודל המשלב בבית ספר קשת אבן חן מאפשר התייחסות מובחנת לזהויות השונות של התלמידים המגיעים ממשפחות דתיות, חילוניות ומסורתיות בעלות גישות שונות ומגוונות לזהותן היהודית, החל מאלו הרואים את היהדות כמחויבת להלכה ועד אלו שרואים ביהדות תרבות הומניסטית.
מתוך כך מתקיימת הפרדה חלקית בין התלמידים לאורך יום הלימודים המאפשרת למשפחות דתיות וחילוניות להעניק לילדיהן חינוך במסגרת שוויונית הנענית לצרכי הקבוצות השונות.

המודל של קשת שוהם נועד לאפשר את ההיכרות ההדדית - תוך חיזוק זהותו מבית של כל אחד מהמעגלים.. אצל הילדים הדתיים במעגל תפילה זהות ואורח חיים על פי ההלכה, ואצל הילדים החילוניים במעגל מפגש - חיזוק אורח החיים החילוני והיהדות כתרבות. הילדים משוייכים לקבוצת הזהות שלהם על-פי בחירת הוריהם ובהתאם לאורח החיים בביתם.

ישנם שיעורים ששני המורים מלמדים את הכיתה ביחד : פרשת שבוע, חגים ונביא. זו הזדמנות לתלמידים להיחשף להשקפות ודעות מגוונות ביחס לנושאים ביהדות ובתרבות הישראלית. הלמידה מבוססת על לימוד הדדי, שוויוני ומפרה.
המודל  מייצג את הפתיחות והכבוד לכל אחת מהזהויות והאפשרות ללמוד יחד מתוך ראיית עולם מורכבת בה אין אמת אחת בלעדית.
 
קשת שהם – בי"ס משלב מוכר ורשמי, נמצא בתהליך של צמיחה.
למסגרת מסלול קשת – ניתן להירשם החל מגיל טרום חובה - חובה. מבנה הגן נמצא בתוך מתחם בית הספר . 
כיום לומדים בבי"ס כ 200 תלמידים  בכתות א-ו. 

לפרטים נוספים:

אורלי ברודי שקורי - מנהלת קהילת קשת. טל: 0525552726

איילת צור לרמן - 052-8626302