ספריית פיג'מה

ספריית פיג'מה היא תכנית שמטרתה להנחיל לילדים אהבה לקריאה ולספרים ולעודד דיון בערכים יהודיים בחיק המשפחה ובגן הילדים. המפגש עם הספרים מעניק הזדמנות לפעילות מגבשת ומהנה ולשיח משפחתי על ערכים, המאפשרים להורים להעביר לדור הבא את נקודת המבט האישית שלהם. אנו מאמינים שעולם תרבותי רחב ולימוד אודות ערכי תרבות ומורשת מגיל צעיר, יתרמו לחיזוק ההכרה והגאווה של ילדים צעירים בזהותם ובתרבותם. 
בשוהם פועלת התוכנית בגני הילדים בחינוך הממלכתי והממלכתי דתי ובגן חינוך מיוחד התוכנית הינה במימון הורים .חלוקת הספרים דרך גני הילדים מאפשרת לגננת להציג את הספרים בפני ילדי הגן, לחבר בין הקריאה בבית ובין הפעילות בגן, וליצור מעגל ילד-גננת-הורים התורם לחיזוק האוריינות ולהעמקת החינוך לערכים. הגננת מציגה את ספר החודש בגן, בליווי פעילויות נוספות הקשורות אליו, ולאחר מכן כל ילד מקבל עותק הביתה, שי לספריית משפחה.


גן ירוק בשוהם

בשוהם מתקיימת התוכנית בגני הילדים. מטרת התוכנית להוביל את גן הילדים לתהליך חינוכי שבו לוקחים חלק הילדים , צוות הגן וההורים בהטמעת ערכים סביבתיים. התוכנית מותאמת לשנת שמיטה. הגננת שמה דגש בתכנית עבודתה על מספר נושאים: גינות מקיימות להמחשת יחסי הגומלין אדם וסביבה כמו:גינת ירק אורגנית, גינת תבלינים טיפוח צמחי הבית בתוך הגן. 
תרבות צריכה וניהול פסולת כמו: מיחזור ושימוש חוזר, סדנאות יצירה עם מגוון חומרים בשימוש חוזר. 
מתוכננות פעילויות קהילה סביבתית בשיתוף ילדי והורי הגן. פעילות משותפת עם האגף לאיכות הסביבה בנושא שצ"פים –שטחים ציבוריים פתוחים-היכרות וטיפוח הצומח בסביבת הגן.

הקש לצפייה בגלריית תמונות

 

גן מקדם בריאות

שוהם משתתפת בתוכנית "עיר בריאה" ומקדמת ברמה ישובית ,במוסדות החינוך והקהילה תוכניות רבות הקשורות לבריאות על כל רבדיה. הגנים קשת, דולב, עירית, אירוס ונופר הינם גנים מקדמי בריאות בישוב. במסגרת תוכנית הגן הפעילויות תעודדנה ותעזורנה לילדים לקבל החלטות ולעצב לעצמם התנהגות בריאה ומאוזנת כחלק מאורח חיים בריא בהווה ובעתיד.  קיים דגש על סדר יום מקדם בריאות-ימי הולדת, חגיגות, בישול בריא בגן, שיתוף קהילת ההורים בפעילויות המעודדות טיפוח מודעות לאורח חיים בריא.

 

סל תרבות

כל ילדי הגנים נהנים מסל תרבות עשיר ומגוון. אירועי תרבות עשירים ומגוונים בתחומי התיאטרון, המחול, והמוסיקה . אחת לרבעון ילדי הגנים נהנים מהצגה המגיעה לגן או מופע המוצג בבית התרבות.

 

תל"ן

חוגים הפועלים בגנים במסגרת תוכנית לימודים נוספת במימון הורים על פי תעריפי משרד החינוך. הפעילויות נמצאות בפיקוח של משרד החינוך ומאושרות על ידו.

 

שחמטק

התוכנית הייחודית "שחמטק" (שילוב של שחמט, מתמטיקה, טכנולוגיה) החלה לפעול בשנת הלימודים תשע"ט בגני החובה ביישוב.התוכנית מאושרת ע"י משרד החינוך וכוללת לימודי שחמט במגוון רחב של אמצעים כגון משחקי תנועה, סיפורים ושירים על הלוח המשובץ . אחת לשבוע מגיעה לגן מדריכה ומעבירה לילדים פעילות שחמט מרתקת. כמו כן, התלמידים הצעירים ממשיכים לשחק שחמט בכל ימות השבוע ואף יפתרו תרגילי שחמט גם בגן וגם בבית ברמות שונות באפליקציית "שחמטק".
אנו רואים במשחק השחמט כמשחק המלמד את הילדים חשיבה ניהולית ואסטרטגית , תכנון ולקיחת אחריות על המהלכים שלהם, סובלנות כלפי האחר כלים חשובים מאד אשר יסייעו להם בחייהם.

 

ריתמוסיקה

פעילות העשרה מוסיקלית, לימוד מקצבים ופיתוח שמיעה מוסיקלית, פיתוח דמיון ויצירתיות בתנועה.

 

תנועה בהנאה

תוכנית ייחודית וחוויתית במסגרתה מתקיימים שיעורי חינוך גופני בגן פעם בשבוע.

 

TRAIN THE BRAIN

חשיפת השפה האנגלית כשפה שנייה לילדים בגיל הרך הינה  תהליך למידה מאתגר ומהנה. תוצאות הלמידה בדרך זו תהיינה משמעותיות לא רק לטווח מיידי אלא גם ובעיקר לטווח ארוך יותר.
מטרת התוכנית:
* הנושא הנלמד יילקח מעולמו של הילד ויהיה רלוונטי עבורו.
* הילד יהיה שותף פעיל בתהליך הלמידה שיאפשר אינפוט אישי המעורר רגש.
* הלמידה תהיה מעניינת, עשירה ומועברת בדרכים מגוונות. 
* הגירוי ללימוד שיעשה בסביבה תומכת ומשחררת, יאפשר התנסות פיזית באופן טבעי תוך שימוש בחושים סנסומוטוריים רבים.
על כן, בוחרים  נושא מעולמו של הילד שיאפשר הפעלת זיכרון רגשי חוויתי בצורה משמעותית ביומיום של הילד ומספר רב של פעמים. הדבר מפתח את מודעות ה"אני" והביטחון העצמי.
התוכנית תפעל ב 12 גני החובה בישוב במהלך שנת הלימודים