תכנית "בית לחיים" של מועצת שוהם


תכנית "בית לחיים" של מועצת שוהם מתקדמת. השבוע התקיים במועצה דיון ראשוני בתכניות האדריכליות של הבית, אשר מיועד ל-24 צעירים עם צרכים מיוחדים. המתחם, אשר עתיד לקום בשכונת הדרים החדשה, כולל 24 חדרי מגורים, עם אפשרות לתוספת של 12 חדרים נוספים, חדרי שירות פרטיים ומשותפים, מתחמי פנאי משותפים, חדרי טיפולים, משרדים ועוד. הציביון של המבנה הוא פתיחות לקהילה ושילוב בסביבה הקרובה. 

המבנה, שתכננה חברת סטיו אדריכלים, יהיה מונגש בהתאם לצורכי הדיירים. בפגישה השתתפו ראש המועצה, איתן פטיגרו; המשנה לראש המועצה, איתן ליליוס; מהנדס המועצה, יעקב ירקוני; נציגי עמותת ההורים; נציגי הנהלת שקל, שנבחרה לנהל ולהקים את הפרוייקט. 

איתן פטיגרו, ראש מועצת שוהם: "אנו שואפים לכך ששוהם תהיה בית לבני היישוב, ואין טבעי מכך ששכונת הדרים, אשר כוללת פרוייקטים לבני המקום, תכלול גם בית לצעירי היישוב, עם צרכים מיוחדים. אנו רואים בפרוייקט זה תכנית דגל של המועצה, ונפעל כדי לקדם אותה, במיוחד השנה, שנת השוויון והנגישות בשוהם". 

המשנה לראש המועצה, איתן ליליוס: "החלטת המועצה להפוך את "בית לחיים" לפרוייקט הדגל שלה ולהפנות תקציבים משמעותיים לטובת התושבים עם הצרכים המיוחדים מרגשת ומעודדת אותי, כמחזיק תיק החינוך המיוחד וכאב לבת עם צרכים מיוחדים. זהו חלומם של הורים,  בני היישוב הרוצים שילדיהם הבוגרים יחיו לצידם, בקהילה מיוחדת המותאמת לצרכיהם. נראה שהמועצה שאך התגבשה, קשובה לקריאת הקהילה כולה ולמיקוד החברתי שיצרנו בחודשים האחרונים". 

ענת דותן, עוזרת ראש המועצה ומנהלת גיוס משאבים ציינה שבימים אלה נערכת המועצה לפגישות עם תורמים פוטנציאליים לפרוייקט חשוב זה וכן בוחנת אפשרות להפקת ערב גאלה לגיוס תרומות. 

ממועצת שוהם נמסר שביישוב כבר פועלות 2 דירות מגורים לצעירים עם צרכים מיוחדים, אשר ממוקמות בשכונת טללים וחמניות. 

הדמייה של תכנית בית לחיים בשוהם

הדמיה: סטיו אדריכלים