פעילות עניפה במחלקה לשירותים חברתיים, בשיתוף פעולה הדוק עם מפעל הפיס.

הפעילות המשותפת כללה חוגי ספורט וברידג' לגמלאים, טיול למועדון הגמלאים, השתתפות בתכנית "כיוונים" במעונות היום, לאבחון מוקדם של פעוטות בגיל הרך וחוגי העשרה במועדונית "יחד" לילדים עם צרכים מיוחדים.


גם בתחום הנוער התקיימו פעילויות משותפות למועצת שוהם ולמפעל הפיס, אשר כללו סדנאות טקאוונדו, כלבנות, פסיכותרפיה והדרכות לצוותים המתנדבים עם בני הנוער. 

נתלי רז, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים ציינה שהשנה התקיים גם פרוייקט משותף של מפעל הפיס, מרכז השלטון המקומי ומועצת שוהם, במסגרתו הוענקו 24 מכשירי טאבלט לאזרחיות ולאזרחים ותיקים בשוהם, במטרה לסייע להם בהפגת הבדידות בצורה קלה, מהירה וידידותית. 

"הענקתם לאמי בת ה-92 מתנת יום הולדת מופלאה", אמרה תושבת שוהם, לאה ברקוביץ-יושע, שאמה מרי ברקוביץ קיבלה את הטאבלט החדש. "אחי מתגורר כבר שנים רבות בחו"ל, ובצל מגיפת הקורונה הוא לא פגש את אמא כבר למעלה משנה. אמא מתגוררת לבדה בשלוש השנים האחרונות ומשוחחת עם אחי באופן קבוע בווטסאפ באמצעות הטלפון הנייד. השיחות מאוד מתסכלות. לא שומעים טוב, לא רואים ברור, השיחה נתקעת באמצע כך שהשיחות בסיסיות בתוכנן. הטאבלט החדש שקיבלה פשוט לתפעול ואמא מאושרת". 

ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו: "אני מודה למפעל הפיס על שיתוף הפעולה הפורה לאורך שנים עם מועצת שוהם, לרווחת היישוב ותושביו. מדי שנה מקפיד מפעל הפיס על רענון מטרותיו והתאמתן לצורכי האזרחים בישראל ואני מברך על התכניות המשותפות, שנתנו מענה לאוכלוסיות שונות בשוהם". 
 

e