"ידידים במדים" – התנדבות קצינים ונגדים בפעילות למען שורדי השואה בשוהם

כ-30 קצינים ונגדים מיחידת דובר צה"ל מתנדבים בימים אלה בשוהם בפעילות למען שורדי השואה ביישוב, במסגרת מיזם משותף של צה"ל והמחלקה לשירותים חברתיים במועצה המקומית שוהם. 


הפרוייקט החל בחודש שעבר, עם  ציון יום השואה הבינלאומי וטו' בשבט במבצע מיוחד בו ביקרו הקצינים והנגדים בביתם של שורדי השואה המוכרים במחלקה לשרותים חברתיים. שורדי השואה קיבלו עציץ ומארז פירות לט"ו בשבט מטעם משרד הרווחה וצה"ל. התכנית נמשכת באמצעות שיחות טלפון או באמצעים דיגיטליים, במטרה לבסס קשר אישי ופתוח בין המתנדבים לבין התושבים. בהמשך, בהתאם להנחיות התו הסגול, מתוכננים להתקיים 4 ימי שיא של המתנדבים עם שורדי השואה. 

נתלי רז, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים: "התוכנית הוקמה במסגרת פיתוח תכניות ייעודיות לטיפול בבדידות של אזרחים ותיקים שהוחמרה בתנאי הקורונה. קהל היעד אליו פנינו הינם אזרחים ותיקים הזקוקים לתמיכה חברתית".

ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו: "אנו מברכים על כל שיתוף פעולה שמעבה את המערכת התומכת לאזרחיות ולאזרחים הוותיקים בשוהם, במיוחד בתקופה הקשה בה אנו נמצאים. לצד השמירה על הבריאות וההנחיות חשוב לתת גם מענה חברתי ותמיכה לכלל תושבינו".