ספרייה מהאגדות:

ספרייה קהילתית ומרחב קריאה מהאגדות מוקם בימים אלה בגן החבל בשוהם


בגן החבל בשוהם נשלמת בימים אלה בנייתה של ספרייה קהילתית, אשר תציע למבקרי הגן מרחב קריאה מהאגדות. מאגף שפ"ע במועצה המקומית שוהם נמסר שהמיקום שנבחר לספרייה מהאגדות הוא מפגש שבילים בין גן המשחקים, גינת הכלבים, מתקני הספורט והמסעדה שבגן: "מדובר במיקום מרכזי ומואר, בסמוך למתקנים מושכי קהל, אשר יעניק לספרייה נוכחות ובולטות. את הרעיון להקים ספרייה קהילתית הציעו לימור מירום, אביטל אמיתי ויערית כליפה, במסגרת קול קורא שפרסמה המועצה לתושבי היישוב, לקבלת רעיונות למיזמים סביבתיים. באגף שפ"ע החליטו להרחיב את הרעיון ולהפוך אותו למיצב אמנותי של ממש. בהתאם לרעיון של התושבות, הספרייה תתוחזק ביחד עם תושבים ותלמידים מתנדבים. 

האמנית המקומית רינת לוק עיצבה את הספרייה כפסל דמוי גזע עץ כרות, הנראה כבית גמדים. ב"גזע" מותקנים מדפים בעלי דלתות, שיאפשרו שמירה על הספרים מפגעי מזג האוויר. לצדי הספרייה פטריות ועלים אשר ישמשו כמקומות ישיבה לילדים.

ראש המועצה, איתן פטיגרו: "אני מברך על היוזמה האמנותית, שתהווה תוספת ססגונית לגן החבל. הגן עובר תנופה של שדרוג בחודשים האחרונים. לצד מתחם המשחקים הטבעי החדש שנחנך לאחרונה, שדרוג מתקני הכושר ושיפוץ מתחם המשחקים הוותיק של הגן, נוספה גם הספרייה הקהילתית. בימים אלה בהם אנו מבלים יותר במרחב הפתוח, בשל אילוצי הקורונה, אני תקווה שהספרייה הקהילתית תהווה מוקד משיכה ותעודד את הקריאה בקרב הילדים. אני מזכיר לכולם לשמור על ההנחיות ולהימנע מהתקהלות". 

ספריית רחוב בגינה ציבורית בתורת בית בגזע עץ

ספריית רחוב בגינה ציבורית בתורת בית בגזע עץ