שוהם – מצטיינת בתחום החינוך במדד העירוני הגאה של האגודה למען הלהט"ב

שוהם קיבלה את הציון המירבי בתחום החינוך במדד העירוני הגאה של האגודה למען הלהט"ב. בנוסף קיבלה שהם קיבלה גם את הציון המירבי בקטגורית "נראות ובטחון".


תמונה צבעונית של דגל הגאווה והכיתוב: שוהם מצטיינת בתחום החינוך

 

במסגרת המדד, אשר הוצג היום לנשיא המדינה, נבחן יחסן של כ-30 רשויות מקומיות ברחבי הארץ לקהילת הלהט"ב בשורה של קטגוריות: תשתיות, תרבות, רווחה, חינוך, נראות וביטחון. מטרת המדד היא לעודד עשייה לשיפור איכות חייה של קהילת הלהט"ב במרחב העירוני ולספק מרחב ברטוח לכל חבר וחברה בקהילה הגאה במקום מגוריו.ה.

ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו: "שנת 2019 היתה שנת מפנה בשוהם. החלטנו "להוציא מהארון" את הטיפול בנושאי הלהט"ב, לקדם אותם ולהעביר בצורה נחושה את המסר של קבלת האחר. הקמנו פורום יישובי מקצועי לקידום הנושא ולהגברת המודעות וערכנו לראשונה אירוע במסגרת חודש הגאווה. אני מברך על ההישג המרשים, שממקם אותנו לצד רשויות גדולות וותיקות. אני מודה לצוותי החינוך שלנו, שמחוייבים לנושא ולקהילת שוהם כולה. יש בפנינו עוד דרך ארוכה ולאן לשאוף". 

חבר המועצה זיו שמע, מחזיק תיק הלהט"ב: "בתחילת הקדנציה הנוכחית עשינו צעד משמעותי בשוהם והחלטנו להגדיר תיק להט"ב במועצה ולעסוק בנושא כדי לאפשר מרחב בטוח ומקבל לכל תושבי היישוב, ללא קשר לנטייתם המינית ולמגדרם. זכיתי לקבל את האחריות מראש המועצה להוביל את התחום הזה ברמה היישובית. במהלך התקופה הזו הובלנו פעולות רבות לקידום הנושא בכל תחומי החיים ועשינו דרך משמעותית וחשובה, אך יש עוד עבודה רבה לפנינו, יעדים שהצבנו לעצמנו ותהליכים שצריכים להתקיים. אנחנו לומדים תוך כדי תהליך, בודקים את עצמנו, מתייעצים ומשתדלים לעשות הכל ברגישות אך בנחישות. 

צוות המועצה וצוות החברה העירונית חמש עשו בתקופה הזו עבודה מדהימה במסירות, ביצירתיות ובתפיסה מתקדמת, אני רוצה להודות להם על כך שהם שותפים אמיתיים לחזון. שאפו גדול לאגף החינוך ולצוותי בתי הספר בחטיבה ובתיכון שהביאו אותנו להישג החשוב הזה. וכמובן לראש המועצה שמוביל גם בתחום זה את היישוב באומץ ובערכיות, אני שמח לעמוד לצידו כשותף ולעשות שינוי אמיתי וחיובי כאן בבית שלנו".

אופירה ביטון, מנהלת אגף חינוך וקהילה: "מערכת החינוך היישובית הצטרפה לתכנית של משרד החינוך בנושא מגדר, אשר מובלת על ידי יועצות בתי הספר שעברו השתלמות בנושא. אנו רואים חשיבות רבה ביצירת רצף חינוכי שעוסק בכל הקשור למיניות מגדרית, בהתאם להלך הרוח בחברה הישראלית ותומכים בתכניות הבית ספריות  בנושא".  

המדד המלא: https://www.lgbt.org.il/municipalindex