מועצה מקומית שוהם לוקחת חלק בפרויקט האנרגיה הסולארית הגדול בישראל

מועצה מקומית שוהם לוקחת חלק בפרויקט האנרגיה הסולארית הגדול בישראל ותקים גגות סולאריים על 11 מבני ציבור ביישוב, בשטח של כ-10,200 מ"ר ובהספק של 1.2 מגה וואט חשמל "ירוק" לשנה


מועצת שוהם מקדמת פרוייקט של הצבת מערכות לייצוא אנרגיה סולארית על גגות מבני ציבור ביישוב. היקף הפרוייקט כ-7 מיליון ₪, והוא מבוצע בתמיכת משרד האנרגיה ומפעל הפיס ובשיתוף מרכז השלטון המקומי. הצפי להחזר ההשקעה בפרוייקט הוא כ-7 שנים, שלאחריהן ההכנסות מיצור החשמל יועברו לתקציבה השוטף של המועצה וישמשו לפרוייקטים לרווחת התושבים. 

במסגרת הפרוייקט, אותו תבצע החברה הכלכלית של שוהם, יוצבו מערכות לייצור אנרגיה סולארית על 11 גגות של מבני ציבור ברחבי היישוב, בשטח כולל של 10,200 מ"ר, שיוכלו לייצר הספק של 1,200 מגה וואט של חשמל "ירוק" לשנה, אשר ישמשו את המועצה. 

ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו: "רשות מקומית היא צרכן אנרגיה משמעותי, וחשוב שניקח על עצמנו גם את האחריות הסביבתית ונפעל להקטנת טביעת הרגל הסביבתית שלנו למען הדורות הבאים. הרווח הכפול בפרוייקט הזה הוא כמובן שהוא יכול לייצר גם הכנסה עתידית נוספת לקופה הציבורית". 

שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ: "פרויקט זה הינו חלק מהתכנית הלאומית להגדלת ייצור החשמל מאנרגיה מתחדשת וכן הגדלת מספר המבנים מאופסי האנרגיה. הפרויקט יתרום להאצת משק האנרגיה ולהגדלת משרות חדשות בתחום. כמו כן, לצורך מתן סיוע במימוש התמיכה והאצת ההתקנות בשטח לרשויות המקומיות שהגישו בקשות לקרן, הקים המשרד מיזמים משותפים עם העמותות 'מרכז השל לקיימות' ו'יוזמת האנרגיה הטובה', במסגרתם יינתנו הדרכות וכן סיוע פרטני לרשויות, לשם ביצוע הפרויקט".

תמונה של צוות שמתקין לוחות סולאריים על גג בניין.