צועדים בשביל הקהילה - חגיגת ט"ו בשבט בירוק, תשע"ח - התמונות!

אלפי תושבי שוהם חגגו בסוף השבוע האחרון את "חגיגה בירוק" לט"ו בשבט, ולפתיחת אירועי שנת ה-25 לשוהם. האירוע נפתח בנטיעות של מאות שתילי אלון, שיזף, אלה וצמחי תבלין. בנטיעות השתתפה גם משלחת של חברי הפדרציה היהודית בממפיס, טנסי.


אלפי תושבי שוהם חגגו בסוף השבוע האחרון את "חגיגה בירוק" לט"ו בשבט, ולפתיחת אירועי שנת ה-25 לשוהם. האירוע נפתח בנטיעות של מאות שתילי אלון, שיזף, אלה וצמחי תבלין. בנטיעות השתתפה גם משלחת של חברי הפדרציה היהודית בממפיס, טנסי, במסגרת קשרי השותפות בין קהילת שוהם לקהילת ממפיס.

לאחר הנטיעות, צעדו תושבי שוהם לפארק יער שוהם, במסלול הליכה מעגלי שלאורכו שורה ארוכה של תחנות הפעלה: מגוון סדנאות יצירה בחומרים טבעיים, חידונים בנושא "ישראל בת 70", הצגת ילדים, עמדת סחיטת מיץ תפוזים ובישולי שדה, הליכה על חבל וקליעה במטרה ועוד. את התחנות הפעילו קבוצות שונות מקהילת שוהם: תנועות הנוער, שחקניות "מאמנט", תלמידי ביה"ס ניצנים, נאמני יער שוהם, מדרשת שוהם, אמני היישוב, גמלאי שוהם ועוד. 

במסגרת "חגיגה בירוק" חנכו מועצת שוהם והקרן הקיימת לישראל את שביל הגישה הנגיש לאנשים עם מוגבלויות, באתר הארכיאולוגי שבפארק, עם רצפת הפסיפס המרהיבה, אשר מאפשר לאנשים עם כסאות גלגלים לבקר באתר. 

האירוע הופק על ידי החברה העירונית חמש ומועצת שוהם, בשיתוף קק"ל.

צילומים: רועי ברפמן, דגנית שטיניג