ספרייה עד הבית

החל מחודש פברואר 2020 יושק בספרייה שירות נוסף המאפשר הצטרפות מנויים לקריאת ספרים דיגיטליים וספרי שמע בהרשמה מקוונת.


הספרייה בשוהם ערה לשינויים הטכנולוגיים בדפוסי הקריאה של המאה ה-21 וממשיכה להציע שירותים חדשניים בתחום זה.

החל מחודש פברואר 2020 יושק בספרייה שירות נוסף המאפשר הצטרפות מנויים לקריאת ספרים דיגיטליים וספרי שמע בהרשמה מקוונת.
 

תושבי שוהם שעדיין לא מנויים לספרייה או שאין באפשרותם להגיע פיזית, יוכלו לבצע הרשמה עצמאית מכל מקום ובכל זמן באמצעות האינטרנט, ללא עלות, ללא צורך בהפקדת פיקדון וללא הגעה לספרייה.
 

לקריאה ולשמיעה הדיגיטלית יתרונות רבים: זמינות של "הספרים" במאגר, קריאה באמצעות מגוון מכשירים: טאבלט, טלפון חכם, וקורא דיגיטלי. נגישות לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים באמצעות הגדלת גופנים, תאורה, מצב יום/לילה, אפשרות לסימון והדגשה של טקסטים, ציון הערות, סימניות, שתוף ברשתות החברתיות, חיפוש במילון, ובעיקר השאלה בכל שעות היממה.
 

למנוי תתאפשר השאלה של עד חמישה ספרים בחודש מתוך המאגר של "הספרייה הדיגיטלית הישראלית". מאגר זה מכיל גם ספרים קוליים ואינטראקטיביים בשפות זרות ומאפשר למגוון אוכלוסיות ליהנות מהיצע רחב של קריאה.
מנהלת הספרייה בחברה העירונית "חמש", דינה מזרחי: ההתגברות ההולכת וגוברת לשימוש במכשירים דיגיטליים לקבלת שיחות, שליחת מסרונים וגלישה ברשת הגיעה לפני מספר שנים גם לעולם הקריאה ומאז התופעה הולכת ומתעצמת. רבים מאתנו משדרגים ומגוונים את הרגלי הקריאה ובנוסף לספר המודפס אנו עוברים גם לקריאה הדיגיטלית המאפשרת חוויית קריאה מסוג אחר. 

 

צוות הספרייה עומד לרשות התושבים וישמח לתת פרטים על השירות החדש.
 

פרטים, הרשמה והוראות הפעלה באתר הספרייה הציבורית שוהם. בכתובת: www.hamesh.co.il