קונצרט הסיום של קונסרבטוריון שוהם אירח את אריאל זילבר

המלחין והזמר אריאל זילבר התארח השבוע בשוהם, לקונצרט משותף עם הרכבי קונסבטוריון שוהם, הפועל במסגרת החברה העירונית חמש. אשתקד אירח הקונסרבטוריון לקונצרט הסיום השנתי את המלחין והזמר שם טוב לוי.


אביב רון, מנהל הקונסרבטוריון: "עבור הילדים שיתוף פעולה עם אמן בסדר גודל שכזה הינה חוויה ייחודית מרגשת. הרעיון הוא לחשוף את התלמידים לנכסי צאן ברזל של הזמר העברי, ולתהליך העבודה של מלחין וזמר מקצועי.

לקונצרט קדמו חזרות ממושכות, לבד ולאחר מכן עם זילבר. כאשר הצגתי בפניהם בתחילת השנה  את  הרעיון , לא הייתה  התלהבות גדולה, כיוון שמרביתם לא ממש הכירו את אריאל זילבר ושיריו. היה מרגש מאוד לראות איך בתום המופע הם צבאו על חדרו, מתוך רצון להצטלם איתו למזכרת". 

רון ציין שהיה מאוד מעניין לראות כיצד זילבר עובד עם התלמידים הבוגרים יותר בהרכב הג'אז של הקונסרבטוריון, וכיצד הוא מסביר להם בסבלנות רבה מה הוא רוצה. הוא גם הצליחה ליצור אווירה חיובית ומשחררת, שתפתח אותם גם באלתורים. 

בקונצרט עצמו, שהתקיים באולם מלא עד אפס מקום, ניגנו הרכבי הקונסבטוריון עיבודים מקוריים לשיריו של זילבר: החברה להגנת הטבע, איך עפות המחשבות, הנה אנו המיואשים ועוד. בחלק זה השתתפו תזמורת הנוער בניצוחה של גניה שפירו, הרכבים בהדרכת אייל שקד ואביב כהן, מקהלת "זמיר הלילה" בהדרכת חמוטל זימרה והרכב פאנקי ג'אז בהדרכת עופר זינגר.

בחלקו השני של המופע הצטרף האמן לתזמורת  בניצוחה של גניה שפירו  ולהרכב הג'אז בהדרכתו של יוסי יפרח וביצע ביחד איתם את להיטיו הגדולים: ברוש, אגדה יפנית, הולך בטל, בטי בם, רוצי שמוליק ועוד. 

"כיף גדול", מסכם אביב רון, "האווירה היתה מחשמלת, הקהל הרב הכיר את כל המילים והצטרף בשירה, והתלמידים שלנו התנסו בעבודה עם יוצר מוסיקלי ישראלי מהשורה הראשונה". 

הקש לצפייה באלבום תמונות מהמופע

צילום: רועי ברפמן

תמונה של הזמר אריאל זילבר

תמונה של הזמר אריאל זילבר מנגן עם תזמורת הקונסרבטוריון