תושבות ותושבים יקרים,
קהילת שוהם, מדינת ישראל והעולם כולו מתמודדים בימים אלה עם מצב חירום, משבר שהשפעתו על התחלואה ועל המצב הכלכלי עדיין לא ידועה. מדינת ישראל מורגלת בהתמודדות עם מצבי חירום והחוסן הלאומי והקהילתי שלנו, יכול לסייע לנו גם הפעם. 

עיני כולם נשואות להנחיות משרדי הממשלה השונים, אולם ההתמודדות עם מצב החירום הזה תלויה גם בנו. מועצת שוהם מעדכנת אתכם מדי יום באתר המועצה, בפייסבוק ובווטסאפ היישובי בהחלטות שמתקבלות, ובשינויים בהנחיות.  

במידה וטרם הצטרפתם לשירות הווטסאפ שלנו – אתם מוזמנים לפנות לטל' 053-4280106

בהתאם להנחיות ביטלנו את כל האירועים היישוביים עד לאחר חג הפסח ואנו מציעים לכם תוכן של תרבות ופנאי באמצעים מקוונים. צוותי המחלקה לשירותים חברתיים והשירות הפסיכולוגי עומדים לרשותכם למענה בכל צורך ומצוקה. כדי למנוע הידבקות ולצורך שמירה על רצף תפקודי של המועצה - לא מתקיימת קבלת קהל פרונטלית במשרדינו  - אך אנו זמינים עבורכם בטלפון ובדוא"ל. במקביל מתנדבים מהקהילה פועלים למתן מענה למבודדים.

גם לכם – התושבים - יש אפשרות לסייע בהתמודדות עם מצב החירום הזה. עבור רובנו – גם אם נידבק בנגיף הקורונה, המחלה תחלוף עם סימפטומים קלים ביותר בתוך מספר ימים. זוהי בעיקר שעת חירום לאוכלוסייה המבוגרת בישראל, ולאנשים עם מחלות רקע או מערכת חיסונית חלשה. הסיכויים שלהם לשרוד את המחלה – נמוכים בהרבה. 

זוהי השעה של כולנו להתגייס כדי לשמור ביחד על בריאות הציבור:

  • לשמור על הנחיות משרד הבריאות ולהקפיד בחומרה על כללי ההיגיינה. 
  • תושבים המחוייבים בבידוד - נדרשים לעשות כן. 
  • לסייע בכל הדרוש לבני משפחתנו הנמנים על אוכלוסיות הסיכון על מנת שיוכלו להישאר בבטחה בבית.

אני רוצה להודות לכולכם על הסבלנות ושיתוף הפעולה. מועצת שוהם והתאגידים העירוניים עושים את המירב על מנת לעבור את התקופה הזו באופן מיטבי, עם מינימום פגיעה בשגרת החיים ביישוב. 

כוחנו באחדותנו – הקפידו על ההנחיות וביחד ננסה למנוע את התפשטות הנגיף.

איתן פטיגרו
ראש מועצת שוהם