הרצאה מספר 1
"המהפכה הרביעית: ביג דאטה ואינטליגנציה מלאכותית" 
ד"ר יובל דרור, סוציולוג של טכנולוגיה

אילו מקצועות עומדים להיעלם ואיך יראו החיים שלנו בעידן של אינטליגנציה מלאכותית?
במשך שנים היה המושג "אינטליגנציה מלאכותית" שמור לסרטי המדע הבדיוני, עניין שנחשב לתרגיל מחשבה תיאורטי, פילוסופי. בעשור האחרון הפך התרגיל לאיום הגדול ביותר על העובדים, בין אם הם משתכרים שכר נמוך או גבוה, עובדים בעבודות צווארון כחול או לבן, מיומנים או לא; כולם.
כמחצית מכלל העבודות המוכרות לנו כיום, צפויות להיעלם בשני העשורים הקרובים לטובת פיתוחים טכנולוגיים שיאפשרו למעסיקים להחליף את העובד האנושי במכונות, רובוטים, תוכנות ושירותים דיגיטליים. מסוכני ביטוח ועד מנתחים, מקופאיות ועד מפענחים של הדמיות רפואיות, מנהגים ועד עיתונאים, כולם עשויים למצוא עצמם מובטלים בעוד שעובדים אחרים, דוגמת שוטרים או שופטים, יגלו שעבודתם השתנתה לחלוטין.
תהליך מטלטל זה עלול להתרחש בשל מה שמכונה "המהפכה הרביעית", מהפכה טכנולוגית שתשתנה את האופן שבו אנו חושבים על מושגים כמו "עבודה", "אינטליגנציה" ואפילו מה זה אומר להיות בן אנוש. 
במהלך ההרצאה יוצגו נתונים המצביעים על היקף הבעיה, מקרי בוחן מתעשיות שונות, סרטונים, תמונות ועשרות המחשות למושגים שכל ארגון וכל עובד צריך להכיר. במקביל, יוצגו הצעות ופתרונות שמתמקדים ביתרונות היחסיים שלנו על פני המכונה המשוכללת בעולם, וכן רשימה של פעולות שארגון, כל ארגון, צריך לנקוט על מנת להתקיים ולשרוד בעידן הפוסט-אנושי.

מועד ההרצאה – יום ראשון 5.1.20

הרצאה מספר 2

פסיכולוגיה של קבלת החלטות -" אני חושב לכן אני טועה "
ד"ר חיים שפירא,  אינטלקטואל רב-תחומי, סופר ומתמטיקאי 
מבט משעשע על מוזרויותיו של המוח האנושי. בהרצאה זו נתמקד בטעויות אופייניות של כל מקבלי ההחלטות במגוון רחב של תחומים, החל מרופאים וכלכלנים ועד למצביעים ושופטים. ההרצאה תתבסס על מחקרים מדעיים עדכניים רבים שחלקם אף זכו בפרסי נובל.

מועד ההרצאה – יום ראשון  19/1/20                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

הרצאה מספר 3

"הורות אפקטיבית בעידן הדיגיטלי".
ד"ר אנאבלה שקד, מנחה הורים בכירה, פסיכותרפיסטית מדריכה, מייסדת ביה"ס לפסיכותרפיה במכון אדלר, ומרצה בכירה בו. מחברת הספר "לקפוץ למים – מהימנעות להשתתפות מלאה בחיים"

בהרצאה יינתן דגש על ההורות בעידן הדיגיטלי: כיצד נסייע לילדינו בהתמודדות עם העולם החברתי בגן ובבית הספר. נדבר על חברותיות, חוסן נפשי, אינטליגנציה רגשית, פיתוח תחושת שייכות ותחושת ערך , ואסטרטגיות להתמודדות עם מצבים מורכבים, ונלמד מה אנחנו יכולים לעשות על מנת למנוע סיכונים אם אפשר, או לטפל בהם אם כבר נוצרו.
מועד ההרצאה –  יום ראשון  9/2/20

הרצאה מספר 4
"על תבונה ויצירתיות" – גמישות מחשבתית 
אביבה חלפון,  מפתחת שיטת כלי"ם. דרך חשיבה המקנה ידע כיצד להפיק יותר מעצמי
תפוסים בדפוסים? חיים על טייס אוטומטי?  אנשים רבים יגדירו יצירתיות כחשיבה מחוץ לקופסה, אחרים תוהים, מהי אותה קופסה בזמן שאני שואלת האם יש בכלל קופסה???
בהרצאה זו נתוודע לקיבעונות והרגלים המלווים אותנו מזה שנים רבות ובאים לידי ביטוי בתחומים שונים בחיינו כמו לימודים, מערכות יחסים, הורות, עבודה, ועוד.
נצא לפרוץ דרך ונכיר תבניות פעולה מובנות, צרור מפתחות  TVRשאם רק נפעל בהתאם להם, נוכל לממש חלומות, לפרוץ קדימה ולהגיע רחוק!

מועד ההרצאה – יום ראשון 1/3/20
                          
הרצאה מספר 5
"אתגרי החינוך בעולם גלובלי" 
דלית שטאובר, מנכ״לית משרד החינוך לשעבר, יועצת אסטרטגית ומרצה לתואר השני ביעוץ ארגוני בקריה האקדמית אונו.
ההרצאה תפתח צוהר לאתגרים המורכבים העומדים בפני בוגרי מערכת החינוך בארץ ובעולם , מהם הכישורים הנדרשים להצלחה במאה ה-21 וכיצד עלינו להערך להכשיר דור שיוכל לחיות חיים של משמעות והצלחה בעולם המאופיין באי וודאות ושינוי מתמיד .
מועד ההרצאה – יום ראשון 29/3/20


ההרצאות תתקיימנה בבית המתנדב, רחוב לשם 2                    
בשעה 19:30 – אתנחתא קלה של קפה ומאפה    
בשעה 20:00 – התחלת ההרצאות
מחיר הסדרה לאחר סבסוד המועצה 275 ₪ בלבד לכל הסדרה. עלות הרצאה אחת – 95 ₪
לפרטים נוספים ניתן לפנות במייל: ILANAB@SHOHAM.MUNI.IL
הזכות לשינויים שמורה