המועצה המקומית שהם, בה מתגוררים כיום כ- 18,000 תושבים, חרטה על דיגלה מצוינות ואיכות בכל תחומי פעילותה. הסיסמה "שהם מצוינת בשבילך" היא לא רק סיסמה אלא דרך חיים ואורח התנהלות של המועצה בתחומי החינוך, איכות הסביבה, הפנאי, התרבות, הספורט והניהול.

על מנת לאפשר עבודה בסטנדרטים גבוהים, מקפידה המועצה על אקלים ארגוני אוהד וסביבת עבודה תומכת לעובדיה כך שיוכלו לתת שירות מצוין לתושביה. ראש מועצת שהם, גיל ליבנה, מוביל את המדיניות הזו ומדגיש אותה, מדי שנה, ביעדיה של המועצה ובתוכניות העבודה שלה. 

הנשים המהוות 70% מעובדי המועצה, מקודמות על פי כישוריהן לתפקידים ניהוליים:  
מבין 19 העובדים בארבע דרגות הניהול הבכירות, 14 נשים. 
3 מתוך ארבע מנכ"לי התאגידים העירוניים, הן נשים. 
מתוך 47 חברי דירקטוריונים, 16 נשים, ובמליאת המועצה חברות שלוש נשים מתוך 11 חברי מועצה. 

תמונה של אות המעסיק המצטיין

שולה קרקוב, היועצת לקידום מעמד האישה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם ראש המועצה לקידומן והעצמתן של עובדות המועצה, כמו גם כל תושבות היישוב, במסגרות שונות של הכשרה מקצועית, העצמה אישית ופעילות פנאי. שיתופי פעולה עם ארגוני הנשים השונים מתקיימים באופן קבוע, ונשות היישוב, המשתתפות בפעילויות השונות תורמות את חלקן בתרומה לקהילה בפרויקטים התנדבותיים שונים. 

המועצה מעודדת את עובדיה ובכלל זה הנשים, להתקדם לתפקידים בכירים בשדרת הניהול הארגוני ולהרחיב את תחומי אחריותם.  

המועצה משקיעה בהשתלמויות, הדרכות ופעילויות שונות שמטרתן העשרת העובדים ופעילות למען רווחתם. 

המצוינות של מועצת שהם באה לידי ביטוי בשורת פרסים ואותות: פרס שר הפנים מזה 7 שנים רצופות לניהול יעיל, עשור של זכייה ב- 5 כוכבי יופי בתחרות קריה יפה בישראל יפה וזכייה בדגל היופי לשנת 2005, זכייה בפרסי חיסכון במים ועוד. 

מועצת שהם גאה במיוחד בזכייתה באות המעסיק המתקדם במגזר השלטון המקומי, אך העובדות של מועצת שהם עצמן, הן הזכייה האמיתית של המועצה !